2009 - 2012

2009 rok

 

10marzec 2009

W spotkaniu uczestniczyło 52 osoby. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet połączono z wyborami nowych władz z powodu rezygnacji z funkcji przewodniczącej p. Krużoek Jadwigi,nową przewodniczącą została: Legierska Zofia.

 

30 kwiecień 2009

Zebranie nadzwyczajne ,celem określenia zasad działania Koła. Na zaproszenie zarządu przybyła p.Kożusznik Danuta : opiekunka KGW przy RZKiOR w Bielsku -Białej.

30 czerwiec 2009

Wycieczka do parku miniatur w Inwałdzie. W jednym miejscu zebrano miniatury najbardziej podziwianych budowli świata,ponadto plac zabaw dla dzieci posiada wiele atrakcji. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do karczmy „Rzym” w Suchej Beskidzkiej.

 

Nasza grupa przed karczmą "Rzym"

12 wrzesień 2009

Doroczne gminne święto plonów tym razem w sołectwie Ogrodzona. Tam również nasze wypieki znalazły nabywców. Pogoda była wspaniała ,zabawa trwała do białego rana.

     11 listopad 2009

Na zebranie sprawozdawcze przybyło 22 koleżanek.Obecne koleżanki przyjęły sprawozdanie za mijający rok ,oraz zakceptowano propozycje planu pracy na 2010 rok. 

18/19 grudzień 2009

Kiermasz Bożo-Narodzeniowy w Dębowcu. Kolejne wyzwanie dla zarządu i koła. Poraz pierwszy mamy uczestniczyć w takim wydarzeniu. Dobra praca popłaca. Wszystkie nasze wyroby znalazły nabywców ,którzy nie rzadko wracali,aby ponowić zakupy.

Trzeba się ogrzać!     Co tu wybrać?

 


 

 

2010 rok

2 marzec 2010

„Ochabskie wesele” na Dniu Kobiet w Dębowcu. Dla 44 przybyłych pań,była to niespodzianka. Sołys Ochab p. Bieniek bardzo chętnie ofiarował film nakręcony z udziałem aktorów - amatorów, mieszkańców wsi Ochaby.

Na weselu nas nie było, ale może zdążymy na chrzciny?

2 maj 2010

„Złoty Kłos” w Zebrzydowicach to przegląd zespołów regionalnych nie tylko z Polski. W dniu 2 maja  Cieszyńska Kraina zaprosiła gminy do swej prezentacji właśnie do Zebrzydowic. Pojechałyśmy tym bardziej chętnie,że występowały tam też dzieci i wnuki naszych członkiń. Zespół prowadziła p. Joanna Czendlik. Dla gości miałyśmy pyszności a dodatkowo dla „naszych dzieciaków” słodkie rurki z kremem.

Przygotowywanie stoiska .Zespół z Dębowca, p .Joanny Czendlik.

7 sierpień 2010

I znów wyruszamy w podróż w nieznane. Z powodu złej pogody, postanawiamy jechać do Opawy i zwiedzić Hradec na Morawicy. Przewodnik p. Franciszek Żyła z dowcipem przekazywał nam wiedzę nie tylko o zabytkach Opavy i Hradcu na Morawicy podczas ich zwiedzania, ale o wszystkich ciekawych miejscach podczas podróży.

Pod murami Hradca na Morawicy.

 11 wrzesień 2010

Dożynki odwołano z powodu nagłej śmierci wójta Gminy Dębowiec w latach 1990-2006 śp. Adama Brudnego.

26 październik 2010

Zebranie walne. W obradach uczestniczyło 23członkinie. Zarząd przygotował mały poczęstunek. Sprawozdanie z działalności statutowej i finansowej zostało przyjęte.

17 grudzień 2010

Czas szybko mija, szczególnie jak coś dzieje. Poznałyśmy już swoją wartość i wiem, że w nasze wyroby wkładamy serce, prezentowanie i udostępnienie ich szerokim klientom sprawia nam wspólną radość. Z tym większym zapałem zabrałyśmy się do prac, aby godnie reprezentować Koło Gospodyń Wiejskich w Dębowcu na kiermaszu.

To wszystko smaczne, bo nasze!


 

 

2011 rok

12 luty 2011

Dziś w naszej miejscowości wielkie wydarzenie historyczne, 70 –rocznica zrzutu grupy „Cichociemnych. Z tej okazji zorganizowano nie tylko tradycyjną akademię przed pomnikiem, ale odtworzono przebieg zdarzeń z 1942 roku. Koleżanki z koła kelnerowały i upiekły ciasta.

 

5 marzec 2011

Znowu świętujemy Dzień Kobiet. Na godzinę 13-tą zaprosiłyśmy nasze członkinie, zaś na godzinę 15-tą wszystkie mieszkanki gminy. Przygotowałyśmy dla wszystkich słodki poczęstunek, a dzięki finansowej pomocy GOKiT mogłyśmy podziwiać występy dziatwy szkolnej z Szkoły Podstawowej w Ogrodzonej a także kapeli góralskiej z Brennej.

 

Na godzinę 19-tą przybyli goście na wieczorek karnawałowy. Do tańca przygrywał zespół „Ars-Bend” z Krakowa. Pyszne dania przygotowały koleżanki. Impreza była bardzo udana.

Ten pociąg jest lepszy od Pendolino!   W kuchni też było wesoło!

21 maj 2011

Kolejna wycieczka naszego koła. W piękny sobotni dzień postanowiłyśmy zwiedzić zamek w Pszczynie i ogrody p. Kapias w Goczałkowicach.

 3 czerwiec 2011

„Dni walki z rakiem” w Dębowcu. Doktor Stanisław Bochenek wygłosił pogadankę na temat „Profilaktyka raka sutka i raka szyjki macicy, zorganizowano degustację zdrowej żywności. W prace włączyły się koleżanki z KGW.

 

11 czerwiec 2011

Spartakiada sołectw w Ogrodzonej. Panie z KGW uczestniczyły w konkurencjach: ubijania piany i rzut „petem” z wodą w dal.

1 lipiec 2011

Jarmark połączony z Promocją Gmin na skoczowskim rynku, zorganizowała Cieszyńska Kraina. Wójt Gminy p. Tomasz Branny i GOKiT przystroili namiot. Koło zadbało o zapełnienie stołów i godnie reprezentowało naszą gminę.

28 sierpień 2011

Ruszamy na kolejny wypad, tym razem celem jest muzeum „Tatry, zwiedzenie pięknego miasteczka Strembek, skansenu  w Rożnowie i objazd trasy turystycznej zwanej „Małą Pętlą Beskidzką”. Podróżujemy z przewodnikiem – miłym, posiadającym rozległą wiedzę p. Franciszkiem Żyłą.

                                       Chwila odpoczynku i ruszamy dalej.   Skansen w Rożnowie.                                   

30 sierpień 2011

Kto nie jadł placków ziemniaczanych, pieczonych na blasze ze skwarkami u p. Stanisława i Zofii Butrak niech żałuje !

 10 wrzesnia 2011

Doroczne święto plonów w gminie. W tym roku organizatorem głównych uroczystości jest sołectwo –Gumna. W korowodzie nie zabrakło naszych członkiń.

23 wrzesień 2011

Delegatki naszego koła częstowały kołaczami gości Forum Sołtysów Województwa Śląskiego, podczas którego Wójt Gminy p. Tomasz Branny i Sołtys p. Roman Kłoda odebrali nagrodę za zajęcie II miejsca przez sołectwo Dębowiec w konkursie „Najpiękniejsza wieś”

Z otrzymanej nagrody dla sołectwa w dowód uznania dla KGW - Dębowiec za wkład pracy w wizerunek naszej wsi przyznano nam 1300zł. Pieniądze są ważne, jednak większe znaczenie ma docenienie naszej działalności. Dziękujemy wójtowi Gminy p.Tomaszowi Branny i Radzie Sołeckiej za uznanie.

 Wójt Gminy, Sołtys i Delegatki KGW sołectwa Dębowiec z pucharem.

 

30 wrzesień 2011

Udział w spotkaniu z posłanką Małgorzatą Hanzlik w Domu Kultury w Goleszowie –tradycyjnych form kontaktu organizowanych przez Zarząd Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej.

 

9 listopad 2011

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

Na zebranie przybyło 41 członkiń. Zarząd zdał sprawozdanie z mijającej kadencji, Do władzach koła i w skład nowego zarządu weszły koleżanki:

Przewodnicząca:Legierska  Zofia

Sekretarz: Gałęziowska Danuta

Skarbnik:Dziadek Halina

Cz łonek: Zawada Marta

Członek: Czupryna Urszula

W skład Komisji Rewizyjnej Powołano:

Helenę Mencnarowski

Krystynę Golec

Sylwię Brzezina

16 grudzień 2011

Po raz pierwszy bierzemy udział w „Regionalnym Konkursie Wyrobów Kulinarnych”w Ustroniu.Zajęcie I miejsca w kategorii ‘Pasztety i wędzonki” było, więc dla nas wielką niespodzianką. W nagrodę otrzymałyśmy 500zł.Za najpiękniejszy wystrój stołu, otrzymałyśmy nagrodą ufundowaną przez RZKR i OR w Bielsku-Białej.  Pasztet przygotowała koleżanka Halina Dziadek.

Nasz debiut w Ustroniu.


 

 

2012 rok

14 stycznia 2012

Po pierwszym konkursie, pierwsza zabawa karnawałowa. Wyzwanie dość duże, zważywszy, że nie mamy doświadczenia w organizowaniu takich imprez. Jak włoży się serce w zaplanowane działanie, serce w przygotowanie potraw to wszystko musi się udać! Kolejny raz potwierdziła się ta zasada. Zaproszeni goście bawili się świetnie. Dobre jedzenie, taneczne rytmy –wszystko w pierwszej klasie.

5 marzec 2012

Jak co roku świętujemy Dzień Kobiet. Trochę pracy, a potem miłe spotkania, wesołe rozmowy przy lampce wina. Niestety pokaz slajdów z naszych spotkań i wycieczek oglądałyśmy krótko, z powodu słabego zaciemnienia sali.

6 maj 2012

Lokalna Grupa Działania kolejny raz zorganizowała imprezę promującą gminy zrzeszone w jej strukturze. Tym razem impreza była w Brennej. Nie mogło nas tam zabraknąć. W ciepły, słoneczny dzień reprezentowałyśmy naszą gminę. W nagrodę otrzymałyśmy upominki.
                                                 

16 czerwca 2012

Kolejna Spartakiada Gminna, tym razem w Dębowcu na miejscowym boisku. Konkurencje dla przedszkolaków i dorosłych. Rywalizacja ostra, ale w atmosferze zabawy i przyjemności. GOKSiT -    Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej spartakiady, przede wszystkim Lokalnej Grupie Rybackiej „Żabi Kraj”, Sołectwu Dębowiec, Szkołom, Strażakom, KGW, podziękowania dla Klubu Sportowego z Dębowca. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom tegorocznej spartakiady mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok. GOKSiT

25 lipiec 2012

Na zaproszenie zespołu „Mali Dębowczanie „ i GOKTiS przyjechał zespół dziecięcy z nad jeziora Bajkał. Dla nich i naszych miejscowych małych artystów przygotowałyśmy w miejscowej OSP poczęstunek

28 sierpień 2012

Wyruszyłyśmy wcześnie, bo plan kolejnej wycieczki bogaty.

Najpierw w Bielsku-Białej korzystamy z gościnności biskupa Diecezji Cieszyńskiej Paweła Anweiler i zwiedzamy kościół Marcina Lutra w Bielsku-Białej.Opuszczamy gościnne progi parafii ewangelicko-augsburskiej w Bielsku –Białej, dziękując za przybliżenie jej historii i jedziemy do Rychwałdu, miejsca kultu katolików.Przed nami kolejny punkt programu – zwiedzenie muzeum Browaru Żywiec. Tutaj za sprawą techniki i eksponatów przemieszczamy się w czasie. Aż trudno spamiętać, wszystkie informacje przekazane przez przewodnika.Po ochłodzeniu się ruszamy do Węgierskiej Górki .

Świętowanie w Węgierskiej Górce.

1 wrzesień 2012

Grrilowanie w Chlebowej Chacie. Pogoda niezbyt sprzyjająca, ale przy ognisku, pod zadaszeniem z zaproszoną kapelą miło spędziłyśmy ten czas.Kiełbaski na grill, kuchciki do pracy a my na zwiedzanie Chlebowej Chaty. Państwo Jadwiga i Marian zgromadzili prawdziwe skarby z przeszłości.

15wrzesień 2012

 W tym dniu uczestniczyłyśmy w imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie ‘Żabi Kraj”. Na skoczowskim rynku odbył się konkurs dań z karpia.

15 wrzesień 2012

Doroczne gminne obchody święta plonów tym razem organizuje sołectwo –Iskrzyczyn. Przepiękny korowód dożynkowy przejechał ulicami gminy, aby na boisku zatrzymać się na obrzędy i zabawę do białego rana.

6 listopad 2012

Zebranie sprawozdawcze za miniony okres od 9.11.2011 do 6 listopada 2012. W zebraniu uczestniczyły 33 osoby, które zapoznano z dokonaniami i sukcesami oraz przedstawiono sprawozdanie finansowe. Zarząd uzyskał absolutorium.

24 listopad 2012

Kolejny debiut w organizowaniu zabaw tanecznych. Tym razem zapraszamy na Zabawę Andrzejkową.

Zapraszamy, zapraszamy.      A  muzyczka ino, ino …

13 grudzień 2012

Po raz kolejny w Dębowcu odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. I tym razem przygotowane smakołyki i wyroby garmażeryjne znalazły swoich nabywców.

14 grudzień 2012

Kolejne wyzwanie przed nami. Bierzemy udział w Konkursie na potrawy bożonarodzeniowe w Ustroniu. Zdobywamy III miejsce za pasztet przygotowany przez Martę Zawada.

           Kolejny dyplom, ale miło!     Nasza reprezentacja na konkursie.