2013 - 2016

2013 rok

2 luty 2013

ZABAWA KARNAWAŁOWA w dniu 2 lutego 2013 od 19-tej w Sali OSP Dębowiec

Na którą zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich, tradycyjnie zapewniając  pyszne menu oraz doborową oprawę muzyczną.

Kolejna udana impreza taneczna. Goście bawili się do białego rana.

9 marzec 2013

  W tym roku na wspólne spotkanie z okazji Dnia Kobiet zaprosiłyśmy również niezrzeszone panie naszego sołectwa. Z programem artystycznym wystąpił Pan Jan Chmiel z zespołem. Humor, skoczne dźwięki wypełniły czas, spędzony w wesołej atmosferze. Mamy nadzieję ,że zaproponowana forma zostanie zaakceptowana przez nasze mieszkanki i na kolejnych spotkaniach będzie ich więcej. Spotkanie było współorganizowane z GOKTiS.

              

Spotkanie członki
ń koła.  Pan Jan Chmiel z zespołem w  GOKTiS.. / w takim samym składzie wystąpił na naszej uroczystości./

21 marzec 2013

Na kolejny Kiermasz Wielkanocny przygotowałyśmy jeszcze większy wybór potraw,słodkości i tradycyjnych potraw. Koleżanki nie zawiodły.W pracę włączyły się kolejne panie . W imieniu Zarządu dziękujemy.   

        

Wiosenne
Święta, a wy babki w płaszczach?   


To tylko niewielki fragment naszej
świątecznej propozycji.

25 maj 2013

Wyjeżdżamy do Pisarzowic, na Święto Kwitnącej Azali, aby po 9 latach podziwiać rozwój pięknego ogrodu. Zmiany są ogromne, rośliny bardziej rozkrzewione, więcej odmian i gatunków kwiatów. W to miejsce chciałoby się wracać częściej, a może wcale z niego nie wyjeżdżać?W programie mamy również zwiedzanie ogrodu japońskiego w Pisarzowicach. Zwiedzanie trwało jednak krótko i to z dwóch powodów. Strony internetowe były ciekawsze niż sama rzeczywistość, ogród jest nowy i oprócz ciekawej  architektury nie wzbudzał podziwu. Rośliny jeszcze bardzo małe i ilość odmian też niezadziwiająca. Zaczęło także mocniej padać, a więc wyruszamy na kolejny etap naszej eskapady.Ostatnim punktem naszego wyjazdu jest Domek Myśliwski w Kostkowicach, gdzie planujemy świętować swoje imieniny od Anny do Zuzanny. Przy smacznej grochówce, jajecznicy , kołaczach bawimy się długo i wesoło.


Piękne twarze w pięknym ogrodzie!  


Domek My
śliwski : Od Anny do Zuzanny 2013

31 sierpień 2013

Odpowiadamy na zaproszenie zespołu „Gilowianka” i wyjeżdżamy na uroczystości z okazji 50-lecia jego istnienia.W przyjemny sposób spędziliśmy sobotnie popołudnie.

 


Na razie jeszcze przy pustym stole.  


Kole
żanki już coś na ząb.Czas składnia życzeń jubilatom.

14 wrzesień 2013

W tym roku organizatorem gminnych dożynek jest sołectwo Simoradz. Jak co rok korowód przejeżdża drogami sąsiednich sołectw, aby zatrzymać się na boisku sportowym, gdzie odbyły się główne obchody. Pogoda dopisała i świetnie zorganizowana impreza trwała do rana.

28 wrzesień 2013

Do Wrocławia wyruszamy wcześnie, bo przed nami ambitny plan. Celem jest zwiedzenie Panoramy Racławickiej, głównych zabytków tego prastarego miasta i słynnego ZOO. Po porannej mżawce pogoda zrobiła się piękna-babie lato.


Muzeum Piastów.


Parostatkiem piękny rejs po Odrze 2013.

9 listopad 2013

Czas zdać relację z minionego roku. W zebraniu walnym uczestniczy 38 koleżanek. Po przyjęciu sprawozdania z działalności i finansowego, omówiono plan pracy na następny rok.

30 listopad 2013

Organizowanie zabawy Andrzejkowej stało się już tradycją. W tym roku bawił gości będzie zespół „Forte” z Kostkowic, o żołądki zadba tradycyjna ekipa pod okiem koleżanki Haliny Dziadek.

 
Czy
żby narada smerfów? 2013

13 grudzień 2013

Konkurs w Ustroniu. Kolejna okazja zaprezentowania naszych smaków i potraw. Cieszymy się ze zdobycia II miejsca za pasztet.

 

18 grudzień 2013

Kolejny kiermasz świąteczny. W przygotowaniach uczestniczy kilkanaście koleżanek. W ciepłych murach miejscowej OSP można jeszcze bardziej okazale zaprezentować swoje specjały.


Nasze etatowe ekspedientki.


 

 

2014 rok

1 marzec 2014

Tradycji musi się stać za dość,koleżanki na ten dzień czekają zawsze z niecierpliwością. W pełnym składzie spotykamy się praktycznie dwa razy w roku. Jednak Dzień Kobiet to spotkanie towarzyskie,rozbawione,wykwintne. Nie inaczej było w tym roku.


Pewnie smakowało!!
  


Z pełnym
żądkiem lepiej się dyskutuje.


W kuchni koleżanki pracują, ale też zadowolone!

7 kwiecień 2014

Święta Wielkanocne tuż, tuż. Kiermasz to okazja do promocji koła, uaktywnienia koleżanek i oceny produktów przez obiektywnych nabywców. Z pewnością lepsza sceneria jeszcze bardziej przyciągałaby klientów.


Kupuj
ących nie brakuje.  


W ofercie mamy prawie wszystko!

24 maj 2014

A kto się w styczniu urodził? W gościnnych murach Domku Myśliwskiego w Kostkowicach wyznaczyłyśmy sobie spotkanie urodzinowe. W majową sobotę, z oprawą muzyczną świętowałyśmy urodziny od stycznia do grudnia   


Wszyscy ze
śpiewnikami.


Kolejna solenizantka. Sto lat!!!


Na zako
ńczenie tradycyjna jajecznica.

30maj 2014

Kolejny raz uczestniczymy w promowaniu gmin, imprezie organizowanej przez Cieszyńską Krainę corocznie. W tym roku organizatorem jest gmina Chybie.   

30 sierpień 2014

W tym roku ruszamy na wschód Polski. Od lat nie byłyśmy zobaczyć, co nowego w Wieliczce. Przy okazji zwiedziliśmy Muzeum Podziemi Krakowa i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.


Wieliczka...


W oczekiwaniu na wejście do Muzeum


Ostatni etap naszego wypadu.

6 wrzesień 2014

Doroczne obchody gminnych dożynek znowu w Dębowcu. W tym roku oprócz stoiska, czynnie uczestniczyłyśmy w korowodzie, dzięki wsparciu wspomagających nas panów.

Pod własnym sztandarem.


Baby na motory!

24 październik 2014

Koleżanki z sąsiedniego sołectwa- Łączka świętują 50-lecie swojego istnienia. Nie mogło nas tam nie być. Życzymy wszystkiego najlepszego, i tak dalej trzymać aż do setki.


Pani Irena B
ączek przewodnicząca od 45 lat. 


A teraz sto lat!

24 październik 2014

Przewodnicząca Legierska, na imprezie, a koleżanki przygotowują się do niespodzianki. Dzisiaj ślub Grzegorza syna – Haliny i Wiesława Dziadek, a więc musi być wesoło.

 


Prezent gotowy


Czas w drog
ę.


Jeszcze małe przygotowania

 

22 listopad 2014

Dzisiaj gościmy w progach stołówki szkolnej, aby rozliczyć się z działalności za miniony okres sprawozdawczy. Prace remontowe w zawsze gościnnej strażnicy jeszcze trwają, ale jak zapewnił nas Prezes OSP – pan Adam Gałęziowski znajdziemy schronienie w jej murach, tak, więc czekamy z nadzieją na znalezienie wreszcie swojego kąta.

 

12 grudzień 2014

Zachęcone wcześniejszymi sukcesami kolejny raz, startujemy w konkursie potraw organizowanym przez MDK „Prażakówka” w Ustroniu. Trud włożony w przygotowanie potraw i wystrój stoiska kolejny raz został doceniony.


Jeszcze jeden dyplom.
  


I jeszcze jeden.   


Uczestniczki w nowym ubranku.  


To tylko połowa naszego stołu.

 

20-22 grudnia 2014

Kiermasz Bożonarodzeniowy w nowej scenerii. W części zabudowanej odnowionego parku koło tężni na świeżym powietrzu, było nastrojowo, jednak niezbyt dogodnie do prowadzenia sprzedaży.


Naszej Krysi zima nic nie zrobi.


Najpierw przygotowanie stoiska.


 

 

2015 rok

6 styczeń 2015

Czynnie uczestniczymy w obchodach Święta Trzech Króli w Cieszynie. Dla uczestników Królewskiego Orszaku mamy coś do konsumpcji na miejscu i na wynos.


Drugi od lewej namiot, to nasze stoisko.
  


Trzej Królowie ju
ż w szopce.


Zabawa uczestników orszaku .

1 luty 2015

Zimy w tym roku, jakby nie było, nam jednak udało się znaleźć takie niedzielne śnieżne popołudnie, aby skorzystać z przejażdżki saniami. Pogoda świetna, a humory jeszcze lepsze.

 


Dolina Czarnej Wisełki.


Najpierw trzeba się ogrzać.


Harce w kolibie.

4 luty 2015

Na godzinę 13-tą wyznaczyłyśmy sobie spotkanie w domu koleżanki Zofii Butrak, aby poskubać piórka i pogawędzić. Okazało się, że już nie wszystkie koleżanki posiadają umiejętność skubania pierza. Tradycji stało się zadość, także po zakończeniu darcia pierza.


Zdenka, a ty masz może miskę?To nie ostatnia porcja.


Zosia czuwa nad pracami!    Czas na smaczną kolację.

  

7 marzec 2015

Dzień Kobiet w restauracji „Solanka”, tego jeszcze nie było, ale się zdarzyło właśnie dzisiaj. Z powodu prac remontowych remizy właśnie tu świętujemy.  Za sugestią koleżanki Ewa Gabzdyl, zaprosiłyśmy prelegenta z wykładem o nowym sposobie leczenia  schorzeń. Potrawy, atmosfera wyśmienite. 


Lubimy ze sob
ą przebywać !

 

1 i 2 kwiecień 2015

Święta Wielkanocne w tym roku wyjątkowo wcześnie. Kapryśna pogoda, prawie zimowa napawała obawą o klientów na kolejnym już kiermaszu. Wszystkie rozterki okazały się przedwczesne. Nasze produkty sprzedały się dobrze. Zimno nam także niedoskwierało, ponieważ stoiska były ustawione w wyremontowanej części OSP.

 

3 maj 2015

 

Z przyjemnością odpowiedziałyśmy na zaproszenie GOKSiT, aby się włączyć w obchody święta 3 –Maja. Grochówka przygotowana przez koleżankę Elę Ryś, była pyszna  jak i pozostałe nasze specjały : kanapki, ciasta. Wspólny śpiew patriotycznych pieśni pozostanie na długo w pamięci ,szczególnie w miesiącu wyborów.

 


Przygotowywanie stoiska.

 

23 maj 2015

Skoro świt ruszamy na nasz wypad. Celem są Targi Atrakcji w Chorzowie i wystawa kwiatowa. Po drodze zwiedzamy w Mikołowie Ogród Botaniczny, pochmurny poranek uniemożliwił zobaczyć piękne widoki z wieży. Brakowało nam szczęścia tego dnia. Zamiast „targów Atrakcji” w pawilonie „Kapelusz” po przyjeździe na miejsce okazało się, że stoiska są w ciasnych namiotach. Zwiedzanie, więc zakończyło się szybko. Wystawa kwiatowa, pokazy praktycznego zastosowania odpadów do celów dekoracyjnych była najciekawszym elementem. W drodze powrotnej odwiedziliśmy ogrody p. Kapias W wycieczce uczestniczyły koleżanki z koła KGW- Łączka.


Koleżanki z Łączki na warsztatach

 

28 sierpień 2015

W sobotnie popołudnie zebrałyśmy się w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu mającego swą siedzibę w Łączce. Spraw do omówienia mamy nie mało, przed naszym Kołem wielka impreza – Jubileusz 65 - lecia istnienia. Na zakończenie spotkania grillowanie z koleżankami z koła KGW- Łączka.


 Trochę pogadamy


Trochę odpoczniemy

12 wrzesień 2015

Zosia już po wykopkach, czas na spotkanie pyszne placki. Gospodarze wykonali kolejny raz zapewnili miejsce, jedzonko a goście miłą atmosferę, i mamy nadzieję na spotkanie za rokGraj Janku graj!!!

 

20 wrzesień 2015

W niedzielne popołudnie przewodnicząca Koła Legierska Zofia wraz z koleżanką Krystyną Golec zgłosiły udział w” Konkursie wypieku strudli” organizowanym przez Cieszyński Zamek Przedsiębiorczości. Ku naszej ogromnej radości wypiek Krysi Golec zdobył –Trzecią Nagrodę

 

17 październik 2015

Nadszedł dzień wielkiego Jubileuszu – 65Lat istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Dębowcu, Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Danuta Kożusznik -Prezes RZKiOR wraz z delegatką naszego powiatu do władz w Warszawie p. Gertrudą Proks .Zaproszenie do wspólnego świętowania przyjęły władze Gminy, proboszcz parafii rzymsko-katolickiej ksiądz Jerzy Gil i koleżanki z kół sołectwa.
 Zasłużone koleżanki zostały odznaczone za wkład pracy w działalność koła. W części artystycznej wystąpiły dzieci naszej szkoły. Program artystyczny przygotowali nauczyciele: Krystyna Moskała, Danuta Jankowska i Tadeusz Kraszewski. Składamy im serdeczne podziękowania. Nie zabrakło tańców w tym wyjątkowym dniu.


Prezes RZKRiOR wręcza dyplpmy


Piękny , naprawdę smaczny


Tak się bawimy!

  (więcej zdjęć w galerii 2015).

 

28 listopad 2015

Po rocznej przerwie z powodu remontu strażnicy znowu zapraszamy do zabawy andrzejkowej. W tym roku w stylu contry. Zabawa była przednia dzięki wspaniałym gościom,zespołowi „Image” i powiem nieskromnie dzięki naszej pracy artystycznej a w szczególności kulinarnej.


Szeryfa imprezy trzeba słuchać!


Wio, koniku!

 

3-7 grudnia 2015

Na prywatne zamówienie pieczemy ciasteczka, po raz pierwszy w odremontowanej kuchni OSP.

 

12 grudnia 2015

Dziś spotkanie seniorów w Dębowcu. Koło nasze zadbało o żołądki uczestników.


Organizatorzy dziękują KGW- Dębowiec za pomoc w organizacji imprezy

 

17-22 grudnia 2015

Od dnia 17 grudnia pod dyktando Elżbiety Ryś piekłyśmy ciasteczka na kiermasz, koleżanki chętnie włączyło się do pracy. Po ciasteczkach czas na pierogi, no i sam kiermasz. Jak zawsze wszystko przebiegło pomyślnie.

 

2016 rok

6 stycznia 2016

Na zaproszenie organizatorów „Orszaku Trzech Króli” w Cieszynie, mamy okazję zaproponować uczestnikom zakup naszych wyrobów. Kołacze Janki i Zosi, pierogi, krokiety Halinki z ekipą, rurki Krysi, smalec Zosi rozeszły się jak ciepłe bułeczki.


Nasza załoga na cieszyńskim rynku

 

16 styczeń 2016

Janek nie wierzył, a jednak posypało i kulig w Wiśle był na saniach a nie na kołach. Pośpiewać, potańczyć w kolibie w przyjaznym towarzystwie to świetny relaks po intensywnie spędzonych dniach.

 

6 luty2016

Druhowie z OSP – Dębowiec się bawią. W ramach planowanej współpracy koło nasze zapewniło obsługę gastronomiczną imprezy strażaków.

 

13 luty 2016

Ważny dzień w historii naszej miejscowości. W 75-rocznicę pierwszego zrzutu „Cichociemnych” na terenie Polski podczas II wojny światowej obecność szefa MON Antoniego Macierewicz po raz pierwszy nadało temu wydarzeniu ważnego znaczenia w historii naszego kraju. Sołectwo wykazało pełną mobilizację dla uświetnienia tego wyjątkowego dnia. Koło nasze przygotowało posiłek dla zaproszonych gości i  zadbało o stoisko dla obserwatorów .


Kelnereczki jeszcze wolne.


Chyba odpali?

 

 

27 luty 2016

 Ważny dzień dla druhów strażackich z naszej gminy, dzisiaj wybierają nowe władze swojej organizacji. W ramach współpracy zadbałyśmy o posiłek dl obradujących.

 

12 marzec 2016

I wreszcie nasze „Babskie święto”. W wyremontowanej strażnicy spotkałyśmy się aby tradycji stało się zadość. Koleżanki z Zarządu zadbały o pokarm dla żołądka a zaproszony dzięki wsparciu GOKTiS zespół „Nadolzianie” z Kończyc zapewnił wspaniałą ucztę duchową. Przepiękny występ zespołu sprawił, że tegoroczne obchody Dnia Kobiet na długo zostaną w naszej pamięci.


Zespół „Nadolzianie”.


Koleżanki patrzą z przyjemnością

(więcej zdjęć w galerii)

 

3 maj 2016

Kolejny ważny dzień w życiu Polaków. Konstytucja 3-maja była i jest ważnym aktem prawnym dla nas, szczególnie więc cieszy fakt, że obchody dnia jej uchwalenia są wydarzeniem na wskroś patriotycznym. Nie inaczej było i w bieżącym roku. Koło nasze również chętnie uczestniczy w tych obchodach.

 

21 maj 2016

Jak na majówkę to tylko do Łączki, tam w ustronnym zakątku gminy, dobrze przystosowanym do grillowania w większym gronie wiacie spotkałyśmy się na pieczenie kiełbaski. Koleżanki przybyły na czas, gdzie czekały na nich suto zastawione stoły. W przyjemnej atmosferze spędziłyśmy wiele godzin.

 
Majówka w Łączce

(więcej zdjęć w galerii)

 

13 czerwiec 2016

„Eurokoko” w Węgierskiej Górce. Na zaproszenie posłanki p. Małgorzaty Pępek zjechały do Węgierskiej Górki przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu cieszyńskiego i żywieckiego. Zorganizowano mecz piłki nożnej z udziałem koleżanek Marty Zawada i Ewy Kozioł w drużynie powiatu cieszyńskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji z Żywiecczyzny, natomiast w biegu z przeszkodami o „Złoty Fartuch” nasza koleżanka Daria Dziadek zdobyła I miejsce. Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje : pokaz mody, występ zespołu „Rozśpiewane Gospodynie” oraz loterię fantową. Szczęśliwy los wybrał męża koleżanki p. Stanisława Butrak , który w wrześniu pojedzie zwiedzać Polski Parlament.

 

25/26 czerwiec

Wielkie święto KGW. W Dzięgielowie obchody 150-lecia ich istnienia. Na uroczystości zgromadziły się przedstawicielki kół z powiatu cieszyńskiego i żywieckiego. Nasze koło nie brało udziału zorganizowanego, ale wiele koleżanek uczestniczyło indywidualnie.

 

2 lipiec

W sobotni ranek wyruszamy na naszą kolejną wycieczkę, tym razem droga prowadzi do Częstochowy i Koszęcina. Wzięło w niej udział 40 osób. Pogoda była nawet łaskawa, upał nie dokuczał. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Jasną Górę. Dla jednych było to kolejne nawiedzenie świętego, dla innych zwiedzenie historycznego miejsca. W Koszęcinie, siedzibie zespołu „Śląsk” można było zwiedzić jego pomieszczenia, posilić się a także obejrzeć występy artystyczne kabaretu.

 

23 sierpień 2016

Problem z zaproszeniem koleżanki Janki Kraszewskiej na jej własne urodziny, pomogła nam rozwiązać p. Jola Kraszewska. Podstępnie zwabiona solenizantka do domku myśliwskiego w Kostkowicach była bardzo zaskoczona, ale my byłyśmy szczęśliwe, że niespodzianka się udała. W miłej atmosferze kilka popołudniowych godzin.

 

5 wrzesień 2016

Dożynki gminne. W tym roku trudno było zorganizować udział w korowodzie, a ponieważ trasa przejazdu przebiegała ul. Herstówki, postanowiłyśmy zrobić scenkę przy posesji. Ogólnie mówiąc świetnie bawiłyśmy się na „Bahamach”.


Rodzinne wakacje na Bahama

(więcej zdjęć w galerii)

 

8 Wrzesień 2016

W sobotnie popołudnie znowu udało się zjeść pyszności, bo czy może być coś lepszego niż placki pieczone na blaszce ze szpyrkami. Ja tam tym razem nie byłam, ale bardzo żałuję.

 

15 września 2016

Zwiedzanie parlamentu  grupy osób zwycięskich losów ze spartakiady w Węgierskiej Górce z dnia 13 czerwca, wśród nich nasz człowiek p Stanisław Butrak.

 

25 wrzesień 2016

W konkursie pieczenia strudli wzięła udział koleżanka Krystyna Golec zdobywając pierwsze miejsce i „trówłę” do domu. Gratulacje.

 

7 październik 2016

Skorzystałam z zaproszenia Klubu Kobiet Kreatywnych w Cieszynie i wzięłam udział w wykładach i warsztatach. W wykładach przedstawiano informacje o nowych trendach w szkolnictwie, ekologii. W części warsztatowej można było nauczyć się malowania „trówły”, podstaw plecionkarstwa oraz poznać kulisy kuchni indyjskiej.

 

11 listopad 2016

Czas szybko płynie, w tym roku mamy zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Sprawozdanie z działalności przedstawiła Przewodnicząca kol. Zofia Legierska.  W głosowaniu jawnym, w którym uczestniczyło 47 członkiń  Zarząd uzyskał absolutorium i w nie zmienionym składzie został wybrany na nową kadencję.

 

26 listopad 2016

Tradycją koła jest już organizowanie zabawy Andrzejkowej. Kontynuując motyw przewodni z inscenizacji dożynkowej, zaprosiłyśmy do zabawy w stylu hawajskim.
My zadbałyśmy o oryginalny wystrój i poczęstunek, zespół „IMAGE” o oprawę muzyczną. Goście zapewnili świetną zabawę do białego rana.

 

10 grudzień 2016

Z przyjemnością przystąpiłyśmy do pracy, aby ugościć tegorocznych gości na spotkaniu z okazji „Dnia Seniora”. Po części artystycznej goście i ze smakiem spożyli przygotowany przez nas posiłek.

 

16 grudzień 2016

Na zaproszenie MDK ”Prażakówka” w Ustroniu uczestniczyłyśmy kolejny raz w VI „Regionalnym Konkursie Wyrobów Kulinarnych na Święta Bożego Narodzenia”.
W tym roku zdobyłyśmy nagrody za II miejsce w kategorii a) potrawy z ryb i b) ciasta, ciasteczka i słodkości.

  

21 grudzień 2016

Grudzień to dla nas, wyjątkowo pracowity miesiąc. Uwieńczeniem jest Kiermasz Bożonarodzeniowy, na który przybywają już stali nasi klienci, wiedząc, że czeka na nich wiele pysznych wypieków, ciasteczek i wyrobów kulinarnych.