2017

2017 rok

6 styczeń 2017

To już 3 raz, na zaproszenie organizatorów bierzemy udział w „Orszaku Trzech Króli” w Cieszynie. Na naszym stoisku można zakupić wyroby garmażeryjne, cukiernicze. W tym roku wyjątkowo silny mróz zniechęcił wielu do uczestnictwa w przemarszu orszaku, ale i tak jesteśmy zadowolone z wyjazdu do Cieszyna.

 

4 luty 2017

W ramach współpracy zadbałyśmy o przygotowanie potraw na zabawę taneczną organizowaną przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną.

 

17 luty 2017

Dziś znowu głośno o Dębowcu, a to za sprawą obchodów rocznicy zrzutu „Cichociemnych”. Koło nasze przygotowało poczęstunek dla gości.

 

25 luty 2017

Zima była ostra, ale nam śniegu zabrakło na kuligu w Szczyrku. Brak śnieżnej aury, wynagrodziłyśmy sobie przejazdem na wozach przez centrum i wyśmienitą zabawą przy dźwiękach kapeli „Góralska Horta”

 

4 marzec 2017

W tym dniu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze jednostki OSP Dębowiec. Koło nasze przygotowało poczęstunek na zakończenie obrad.

 

12 marzec 2017

Dzień Kobiet dla kobiet, nie tylko członkiń, ale również mieszkanek sołectwa i nie tylko. Po uroczystym obiedzie, przy słodkim poczęstunku i lampce wina mogłyśmy przenieść się do Tyrolu, a to za sprawą zespołu „Silesian Tyrol Band”.

 

29 marzec 2017

W tym dniu odpowiedziałyśmy na zaproszenie Wójta Gminy p. Tomasza Branny, który w drodze uznania za wkład pracy naszego koła w życie sołectwa i gminy zaprosił nas do wspólnego spotkania w GOKTiS w Łączce oraz wyjazdu na seans filmowy do kina w Skoczowie. Dziękując chcemy powiedzieć, że było nam bardzo miło.

 

12 kwiecień 2017

Na wiosenne święta, podobnie jak na zimowe przygotowałyśmy bogatą ofertę potraw, specjałów, mazurków i wędzonek. W pracę zorganizowania i przygotowania zaangażowało się wiele koleżanek.

 

3 maj 2017

Czas szybko biegnie, to już kolejny koncert patriotyczny z okazji 3 maja, i tym razem nie zabrakło nas w uświetnieniu tego wyjątkowego dnia.

 

14 kwiecień/14 maj 2017

W tych dniach remontowałyśmy pomieszczenia w domu parafialnym, który użyczono nam na siedzibę. Ogrom pracy i nakładów, potrzebował wiele rąk do pracy nas członkiń, naszych mężów i fachowców. Trzeba było najpierw wszystko posprzątać, a potem remontować:

 1. Piec kaflowy praca zduna i kominiarzy. Robotę największą i tak zrobił Staszek Butrak- usunął wieloletnie sadze. Tynkowanie komina – Jacek Legierski
 2. Nowa skrzynka na gaz- Kowaluk Mariusz i Golec Janusz
 3. Sprawy oświetlenia – Grzesiek i Wiesiek Dziadek
 4. Nowe listwy przy drzwiach wejściowych- Jan Skupień.
 5. Malowanie kilkakrotne ścian i podłogi : Zofia Legierska,Janina Kraszewska, Urszula Wigłasz, Kowarz Małgorzata,Marta Zawada
 6. Położenie paneli i płytek: Stanisław Butrak i Andrzej Legierski
 7. Wykonanie mebli do kuchni: Jarosław i Stanisław Butrak.
 8. Przystosowanie instalacji gazowej ( piece ofiarowane przez p. sołtys Łączki- kol. Antoninę Wawrzyczek) wykonał – Stanisław Lebioda.
 9. Przewóz i montaż mebli na talerze itd. – Jurczyńska Katarzyna,Stanisław Butrak, Antoni Zowada i Czesław Ryś.
 10. Naprawa ław i karniszy- Stanisław Butrak
 11. Wykoszenie trawy- stanisław Butrak
 12. Uporządkowanie obejścia i pomieszczeń. Zofia Butrak, Janina Kraszewska, Marta Zawada, Krystyna Golec, Halina i Daria Dziadek, Danuta Gałęziowska, Helena Mencnarowska, Czesława Legierska, Bożena Ganiek, Maks Ganiek, Maria Wigłasz, Legierska Zofia, Halina Szczurek.

 

 

14 maj 2017

Pierwsza uroczystość na naszych salkach. Dzieki wysiłkowi i mobilizacji udało się ukończyć podstawoey remont i przygotować salki na przyjęcie I-komunijne. Pierwszy dochód.

 

 

4 czerwiec 2017

Wspólne obchody Dnia Matki i Dnia Dziecka zgromadziły w Parku Jubileuszowym wiele ośób. Piękny program, ilość atrakcji, stoisko KGW sprawiły, że kolejna impreza była bardzo udana.

 
Wnuczka Zosia w układzie tanecznym.

 

4 wrzesień 2017

Tradycyjne dożynki, tym razem jestesmy przygotowane jechać nawet na „ Dziki Zachód”. W barwnym korowodzie było nas widać i słychać.

 

9/10 wrzesień 2017

W naszą tradycyjną wycieczkę w tym roku udajemy się do Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Pomimo niespodzianek na trasie i opóźnienia w planach, wycieczka była bardzo przyjemną okazją do wspólnego spędzenia czasu i poznania piekna naszego kraju.


Pokazy lotnicze, tego nie zamawialiśmy.


Zwiedzanie Kazimierza.

 

6 październik 2017

Pani Karina Bogusz, kierownik GOKtiS w Łączce w dniu 4 czerwca, informuje o propozycji wystąpienia w programie „Pytanie na śniadanie” – motyw przewodni „Danie z dyni”, decyzja może być jedna – jedziemy. Za aprobatą Wójta Gminy p. Tomasza Branny koszt przejazdu mamy opłacony w ramach promocji gminy, nocleg u syna koleżanki Sylwii i stajemy przed kamerami. Poruszenie wśród mieszkańców i znajomych było duże, w końcu nasze sołectwo i nasze koło na to zasługuje.

 

Nasza kochana p. Zofia Legierska- laureatka OskarUSia 2017 i kierowniczka DS UŚKA wystąpiła dziś w Pytanie na śniadanie! 
Pani Zosi i całemu KGW Dębowiec gratulujemy pięknego występu 😍
Kto oglądał?
Ten wpis na feacebooku dodał dawny mieszkaniec akademika „Uśka”

 

25 październik 2017

Kolejny raz na prośbę GOKTiS w Łączce przygotujemy posiłek dla uczestników spotkania z okazji „Dnia Seniora”.

 

28 październik 2017

Zebranie Walne w nowym pomieszczeniu. Wyremontowane, odświeżone ściany napawają nas dumą i nadzieją na lepsze czasy. Mamy, jeszcze nie wiadomo na jak długo,ale swój własny kąt. To przechowujemy cały nasz sprzęt, tu się spotykamy i planujemy. Koleżanki, które po raz pierwszy były w nowej siedzibie niekryły zdziwienia i zadowolenia.

 

26 listopad 2017

Nasza tradycyjna impreza, i znowu dużo wątpliwości, czv ją organizujemy. Mała frekfencja, duże koszty wynajmu Sali OSP – zniechęcają, ale trudno pozbawić zabawy osób, które chcą uczestniczyć, zapada decyzja o ich organizowaniu. Goście bawili się świetnie, dużo wolnego miejsca na parkiecie, doborowa oprawa muzyczna i jedzonko, ale kołu się opłaca na granicy.

 

22 grudzień 2017

Pierwszy kiermasz, w naszych salkach- komfort organizacyjny, swoboda, możliwośc wczesniejszego przygotowania, to tylko niektóre plusy z własnej siedziby. Klientów nie brakło, smakosze naszych wyrobów nas odnaleźli i kiermasz uważamy za udany.