2017 -

2017 rok

6 styczeń 2017

To już 3 raz, na zaproszenie organizatorów bierzemy udział w „Orszaku Trzech Króli” w Cieszynie. Na naszym stoisku można zakupić wyroby garmażeryjne, cukiernicze. W tym roku wyjątkowo silny mróz zniechęcił wielu do uczestnictwa w przemarszu orszaku, ale i tak jesteśmy zadowolone z wyjazdu do Cieszyna.

 

4 luty 2017

W ramach współpracy zadbałyśmy o przygotowanie potraw na zabawę taneczną organizowaną przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną.

 

17 luty 2017

Dziś znowu głośno o Dębowcu, a to za sprawą obchodów rocznicy zrzutu „Cichociemnych”. Koło nasze przygotowało poczęstunek dla gości.

 

25 luty 2017

Zima była ostra, ale nam śniegu zabrakło na kuligu w Szczyrku. Brak śnieżnej aury, wynagrodziłyśmy sobie przejazdem na wozach przez centrum i wyśmienitą zabawą przy dźwiękach kapeli „Góralska Horta”

 

4 marzec 2017

W tym dniu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze jednostki OSP Dębowiec. Koło nasze przygotowało poczęstunek na zakończenie obrad.

 

12 marzec 2017

Dzień Kobiet dla kobiet, nie tylko członkiń, ale również mieszkanek sołectwa i nie tylko. Po uroczystym obiedzie, przy słodkim poczęstunku i lampce wina mogłyśmy przenieść się do Tyrolu, a to za sprawą zespołu „Silesian Tyrol Band”.

 

29 marzec 2017

W tym dniu odpowiedziałyśmy na zaproszenie Wójta Gminy p. Tomasza Branny, który w drodze uznania za wkład pracy naszego koła w życie sołectwa i gminy zaprosił nas do wspólnego spotkania w GOKTiS w Łączce oraz wyjazdu na seans filmowy do kina w Skoczowie. Dziękując chcemy powiedzieć, że było nam bardzo miło.

 

12 kwiecień 2017

Na wiosenne święta, podobnie jak na zimowe przygotowałyśmy bogatą ofertę potraw, specjałów, mazurków i wędzonek. W pracę zorganizowania i przygotowania zaangażowało się wiele koleżanek.