2018

2018 rok

 

17 styczeń 2018

Szkubaczki w salkach. Przybyło wiele koleżanek, Zosia w zamian za darcie jej pierza przygotowała poczęstunek, jaka zawsze wszystko było pyszne. Częste wybuchy śmiechu, rozbawionych koleżanek sprawiały, że czasami wydawało się nam, że mamy zamieć śnieżną.

Na wszystko trzeba sobie zapracować Smacznego, a jest do czego!!! 
Na wszystko trzeba sobie zapracować Smacznego, a jest do czego!!!

 

9 luty 2018

Pierwsze świętowanie Dnia Kobiet w naszych salkach.
Radość z wlasnego kąta sprawiła, że w tym roku chcemy obchody Babskiego święta połączyć z wieczorkiem tanaecznym. Koleżanki stawiły się w komplecie, w świetnych humorach. Po wystawnym obiedzie, występ duetu „ Manio” a potem tańce do godzin wieczornych.

 

 Duet”Manio” Fajnie grają 
Duet ”Manio” Fajnie grają

 

3 marzec 2018

Kolejny raz przygotowujemy posiłek dla druhów z OSP, obradujących na swym dorocznym zebraniu walnym.

 

17 marzec 2018

Po raz pierwszy obsługujemy uczestników Walnego zebrania sportowców  „LKS-STRAŻAK”

 

29 marzec 2018

To już drugi kiermasz w salkach, wiemy już jak zorganizować sobie prace, ustawić stoiska itd. Podczas kiermaszu odbyły się także warsztaty folklorystyczne zorganizowane przez GOKTiS w Łączce.

 

15/22 kwiecień 2018

Pogoda sprzyja, a wydatków wiele przed nami, dlatego znów meldujemy się w Parku Jubileuszowym na stoisku z naszymi wyrobami. Kuracjusze solankowi i przejezdni turyści już czekali na nas.

 

3 maj 2018

W tym roku obchodzimy 100- rocznicę odzyskania niepodległości, wszystkie więc uroczystości państwowe mają wyjątkowy charakter. W koncercie z okazji Święta Konstytucji 3-maja, uczestniczyły dzieci z programem artystycznym. Przy akompaniamecnie zespółu „LunatyP” uczestnicy spiewali z radością pieśni patriotyczne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, szczególnie dzieci.

 

20 maj 2018

„ Pokoleniowy dzień mamy”

W naszych salkach jest jedyna scena, trudno więc nie wykorzystać tej okazji. Z naszej incjatywy powstał pomysł zorganizowania obchodów dnia Matki. Pani Barbara Szyndzielorz, chętnie podjęła się przygotowania części artystycznej z wychowankami swojej klasy. W rolę aktorów chętnie włączyli się także rodzice i dziadkowie, oraz koleżanki z koła. Swój udział w organizowaniu miał także GOKTiS w Łączce oraz Wójt Gminy p. Tomasz Branny. Niedzielne popołudnie w naszych salkach, było spotkaniem pokoleń, gdzie wzruszenie udzielało się nie tylko artystom. 

Tak, dzieci zapraszają Mali artyści na scenie 
Tak, dzieci zapraszają Mali artyści na scenie

 

 

26 maj 2018

„Żabi Kraj” organizuje konkurs na potrawy z ryb, tym razem w Hażlachu. Koleżanka Krysia Golec i Bożena Ganiek przywiozły dyplom i nagrodę w kwocie 200 zł za zdobycie III miejsca.

Tak, dzieci zapraszają  
   

2 czerwiec 2018

Uroczyste nadanie imienia „Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej” szkole podstawowej w Dębowcu, miało piekną oprawę, program artystyczny pełen treści historycznej wykonany perfekcyjne przez młodzież. Zadbano również o wszystkich w ramach pikniku rodzinnego.Koło nasze też włączyło się w przygotowanie, na życzenie dyrekcji upiekły kołacze.

 

3 czerwiec 2018

Dzisiaj jedziemy do Spodka w Katowicach na wystawę „Roslin Owadożernych”i Palmiarnii w Gliwicach, oraz Skansenu w Ochabach.
Wystawa trochę nas rozczarowała, były piękne okazy, ale raczej były to targi a nie typowa wystawa różnorodnych roślin, za to Palmiarnia w Gliwicach zachwyca swoimi roslinami: ich wielkość, kolorystyka, różnorodność gatunków. Pogodę jak zawsze mieliśmy wspaniałą, tak więc zakończenie naszej eskapady w skansenie w Ochabach na grilu, było wspaniałym zakończeniem dnia.

 

10/17 czerwiec 2018

10 czerwca, kolejna piękna niedziela, my na posterunku przy tężni. To jednak nie jedna impreza, którą obsługujemy, dziś gotujemy także bogracz dla uczestników biegów rodzinnych organizowanych przez GOKTiS w Łączce.

 

28 lipiec 2018

Cały wakacyjny miesiąc, pracowałyśmy na rzecz naszego koła, stoiska na tężni, prace porządkowe w naszej siedzibie. Na zakończenie impreza rodzinna – 18 urodziny w naszych salkach. Zabawa była przednia, goście zadowoleni z kuchni i wystroju.

 

Sierpień 2018

Czas urlopów, lecz nie dla nas. Kolejne zastępy podejmują wyzwanie i nasza praca przebiega zwykłym torem. Koncerty przy tężni bez naszego udziału są niemożliwe, Mamy do obsługi kolejne prywatne uroczystości : Chrzest wnuka koleżanki Marty oraz 50 – urodziny sympatyka naszego koła.

 

1 wrzesień 2018

Doroczne Święto Rolników w naszej gminie. Gospodarzami są Katarzyna i Piotr Pospiech z Dębowca. Pieczemy kołacze, jedziemy w korowodzie i mamy swoje stoiska. 
Na dzień dobry pogoda niepewna, ale w Dębowcu dozynki zawsze sa udane, bo my tam jestesmy.

 

9/10 wrzesień 2018

Mamy dwa stałe terminy we wrześniu, I – to dożynki w pierwszą sobotę wrzesnia, obecność nasza obowiązkowa niezależnie gdzie jest ich meta, II- drugi to nasza wycieczka. Przemierzamy nasz kraj, póki co to wszerz, od wschodu na zachód. W trym roku padło na Książ i Świdnicę. Ruszająć prosimy zawsze Boga, o jego błogosławieństwo w naszym odpoczynku, i DOBRY BÓG daje nam pogodę, szczęśliwą drogę, dobre humory i niezapomniane wrażenia. Ekipa wycieczkowa doborowa, żądna wrażeń i poznania, szanująća się nawzajem, czv masz kilka czy kilkadziesiąt lat.

 

Mali artyści na scenie 

 

 

11 październik 2018

Zbyt późna pora na placki u Zosi, ale nie na placki od Zosi, mamy salki, więc placki w naszej siedzibie. Towarzystwo doborowe, placki wysmienite i naprawdę świetne spotkanie koleżanek.

 

17 październik 2018

W tym roku spotkanie Seniorów Gminy połączono z uhonorowaniem par małżeńskich mających długoletni staż. Spotkanie wyznaczono w Sali OSP – Dębowiec, nam przypadła rola obsługi gastronomicznej, mamy nadzieję, że sprostałyśmy wyzwaniu.

 

11 listopad 2018

Rok pracy za nami, kolejne walne zebranie. Po części sprawozdawczej, w której Zarząd i Komisja Rewizyjna otrzymała absolutoriu, koleżanki w dyskusji zaproponowały nowe formy i propozycje działalnosci koła w sytuacji, gdzie mamy nareszcie własną siedzibę. Burza mózgów trwa, liczymy,że wprowadzimy nowe elementy w naszej pracy.

 

16/18 listopad 2018

Zbliża się tradycyjna zabawa „Andrzejkowa”,w tym roku nasze motto to „Kocham Cię Polsko”, z tego powodu na warsztatach robimy kwiaty z crempliny i bibuły.
Kosze, które zostały nam podarowane przez Gospodarzy Dożynek p. Katarzynę i Piotra Pośpiech wypełniłyśmy pięknymi kompozycjami, które służyć nam będą jeszcze trochę.

Zdolne jesteśmy, no nie !!!  
   

28 listopad 2018

Kolejny raz organizujemy zabawę ogólniedostępną w Sali OSP, niestety kolejny raz ilość gości nie była zadawalająca. Organizowanie kolejnych zabaw w Sali OSP, jest sprawą dyskusyjną, ponieważ koszt wynajmu Sali jest zbyt wysoki.

 

11/13 grudzień 2018

W ramach współpracy z Przedszkolem w Dębowcu w tych dwóch dniach koleżanka Jadzia Greń w z małymi cukiernikami piekła i dekorowała pierniczki. Zabawa była przednia, w podziekowaniu dzieciaki zaprezentują się na scenie w naszych salkach
w Dniu Chorych tj. 11 lutego 2019

 

22 grudzień 2018

Nie tak bystro płynie rzeka, jak nam prędko czas ucieka, słowa pieśni przypominają, ze to już 2 raz organizujemy Kiermasz Bożonarodzeniowy w swoich salkach. W tym roku swoje stoisko z wyrobami rękodzieła artystycznego miała koleżanka p. Krystyna Lebioda, my zaś tradycyjne swoje pierogi, kołacze, ciasteczka, no i oczywiście placki z blachy. Dochód zasili nasze koło, które ma dalej perspektywę wydatków przed sobą.

 

31 grudzień 2018

Cały rok 2018 przepracowałyśmy zespołowo, trzeba go i tak zakończyć, tym bardziej, że przebywanie we wspólnym gronie sprawia nam przyjemność i daje wiele satysfakcji z dobrze przebytych chwil, wzajemnych uśmiechów i wspólnego potu. Decyzja może, być jedna – zabawa sylwestrowa na naszych salkach. Z zaproszenia skorzystało 37 osób, zabawa trwała do godz. 3 –ciej.O fajerwerki i wystrój Sali zadbali również goście. Nasze pedardy były jedne z piękniejszych w sołectwie, ale to pewnie dlatego, że proboszcz ksiądz Jerzy Gil, użyczył własnego ogrodu na ich odpalenie. Kolega i sympatyk naszego koła Waldek Śniegoń zadbał o oprawę muzyczną a my o żołądki.